1-    آماده کردن دستگاه تعویض روغن ترمز ماشین خودرو سواری اتومبیل

1-    قبل از استفاده از دستگاه  تعویض روغن ترمز ماشین خودرو سواری اتومبیل بر روی یک خودرو بهتر است تمام هوای داخل آن تخلیه شود. مطمئن شوید که سوپاپ اطمینان بسته باشد و اهرم فشار بر روی حالت خاموش باشد.

2-    شلنگ ساکشن درون مخزن روغن نو قرار داده شود و از کانکتور مناسب آن استفاده شود. اطمینان حاصل شود که شلنگ به انتهای مخزن می رسد.

3-    ولتاژ مورد نیاز: 230 V

4-    حداکثر فشار: 5-8  بار

5-    وزن: 10 Kg

6-     لوازم جانبی:

1-     بطری 1 لیتری و شلنگ مخصوص برای روغن

2-    3 عدد کانکتور لاستیکی به منظور اتصال به مخزن روغن ترمز

3-    کانکتور یونیورسال برای اتصال به سیلندر ترمز

7-    کانکتور یونیورسال به شلنگ فشار متصل شده  و بر روی مخزن روغن ترمز قرار داده شود.

8-    دستگاه  تعویض روغن ترمز ماشین خودرو سواری اتومبیل را به ولتاژ مورد نیاز آن متصل نموده و روشن شود. همچنان که دستگاه  ساکشن روغن ترمز ماشین خودرو سواری اتومبیل، روغن ترمز را می کشد دستگاه  تعویض روغن ترمز ماشین خودرو سواری اتومبیل از هوا خالی می شود. شاید نیاز به افزایش فشار توسط اهرم فشار را باشد. هنگامی که روغن بدون مشاهده حباب هوا از شلنگ شفاف گذشت دستگاه  ساکشن روغن ترمز ماشین خودرو سواری اتومبیل باید خاموش نمایید. سوپاپ فشار باز شده تا فشار  دستگاه  تعویض روغن ترمز ماشین خودرو سواری اتومبیل کاهش یابد و گیج فشار عدد صفر را نشان دهد. کانکتور یونیورسال از مخزن جدا شده و  اهرم فشار در حالت خاموش قرار داده شود.

9-    شلنگ ساکشن درون مخزن روغن نو قرار داده شود. حالا دستگاه دستگاه  تعویض روغن ترمز ماشین خودرو سواری اتومبیل آماده استفاده است.

3-فرآیند هواگیری

طی انجام این فرآیند نباید از پدال ترمز استفاده شود. در صورتی از سوی کارخانه سازنده خودرو اطلاعاتی در دسترس نیست بهتر است فشار را بین 1.5 الی 2 بار تنظیم شود تا از وارد آمدن آسیب به سیستم ترمز جلوگیری شود. با استفاده از جک خودرو بالا آورده شود و چرخ ها باز شوند. درب مخزن روغن ترمز خودرو باز شود. کانکتور یونیورسال به مخزن ترمز متصل شده و از فیت بودن و عدم نشتی آن اطمینان حاصل نمایید. شلنگ فشار به کانکتور یونیورسال وصل شود. اهرم فشار حتما در موقعیت خاموش قرار داده شود و دستگاه  تعویض روغن ترمز ماشین خودرو سواری اتومبیل روشن شود. سوپاپ کاهش فشار بسته شود. فشار با استفاده از اهرم فشار تنظیم شود. برای کاهش فشار دستگاه  تعویض روغن ترمز ماشین خودرو سواری اتومبیل خاموش شده و سوپاپ کاهش فشار باز شود و فشار را کاهش دهید. با یکی از چرخ ها می توان فرآیند را آغاز نمود. یک سر لوله بطری یک لیتری به پیچ ترمز متصل شده و با آچار کمی باز شود. روغن ترمز از طریق شلنگ وارد بطری خواهد شد. در این قسمت نباید شاهد وجود حباب هوا درون شلنگ باشیم. پس از این پیچ ترمز بسنه شود، به گونه ای که روغن ترمز از آن نشت نکند. این پروسه برای هر چرخ اجرا شود. پس از پایان فرآیند دستگاه  تعویض روغن ترمز ماشین خودرو سواری اتومبیل خاموش شده و سوپاپ کاهش فشار باز شود تا فشار کاهش یابد و گیج فشار صفر را نشان دهد. شلنگ فشار را درآورده و مراقب باشید تا روغنی نشت نکند. سپس در آخر میزان روغن ترمز را چک کنید تا در صورت اضافی بودن آن روغن اضافی را تخلیه نمایید.

 4-   تعویض روغن ترمز:

طبق آنچه در قسمت قبل گفته شد ترمز هر چرخ را هواگیری نمایید و در مدت طولانی تری اجازه دهید تا روغن نو پمپ شده و روغن کهنه را به بیرون براند. زمانی که مشاهده کردید که از پیچ هوای ترمز روغن نو بیرون می آید پیچ را بسته و محکم نمایید. پس از تعویض روغن با استفاده از پدال ترمز عملکرد ترمز را چک کنید تا از عملکرد صحیح آن مطمئن شوید.

در صورت عدم وجود اطلاعات در دسترس به منظور هواگیری سیستم کلاچ توسط کارخانه سازنده خودرو، می توانید مشابه آنچه برای سیستم ترمز اعمال شد عمل کرده و آن را اجرا کنید.

5-   نگهداری:

-         چناچه از دستگاه  تعویض روغن ترمز ماشین خودرو سواری اتومبیل برای مدتی طولانی استفاده نشده است با دقت شلنگ ساکشن را خارج نموده و آنرا تمیز نگاه دارید. دستگاه  تعویض روغن ترمز ماشین خودرو سواری اتومبیل را تمیز، در محلی خشک و دور از دسترس کودکان قرار دهید.

-         در صورت توقف ناگهانی دستگاه  تعویض روغن ترمز ماشین خودرو سواری اتومبیل فیوز A1 را چک نمایید.

-         دستگاه ساکشن روغن ترمز ماشین خودرو سواری اتومبیل شامل قطعاتی نمی باشد که نیاز به سرویس دوره ای داشته باشند در صورت هر گونه نیاز با فروشگاه ابزار لوب نماینده شرکت اسپین Spin ایتالیا تماس حاصل فرمایید.

 به منظور مشاهده مشخصات دستگاه تعویض روغن اتوماتیک ترمز سواری خودرو ماشین اتومبیل کلیک کنید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :
10 / 10
از 28 کاربر
10 / 10
از 28 کاربر