به منظور عملکرد بهتر گریس پمپ می توان تجهیزات جانبی روی گریس پمپ نصب کرد:

فیلتر: با توجه به وجود گریسهای بی کیفیت که اکثراً دارای ناخالصی می باشند، یک عدد فیلتر در ورودی گریس پمپ نصب می شود. این فیلتر شامل 2 عدد صافی  با تراکم شبکه ای 470 و 240 میکرون می‌باشد. وجود این 2 صافی ضریب اطمینان جهت عدم عبور هرگونه آلودگی به داخل گریس پمپ را به میزان چشمگیری بالا می‌برد. گریس در هنگام پرکردن مخزن از طریق گریس خور نصب شده روی گریس پمپ در دو مرحله تصفیه می شود و در نتیجه گریس تمیز وارد مخزن گریس پمپ شده و در نهایت به نقاط روانکاری ارسال می شود.  در نتیجه از صدمه دیدن گریس پمپ و سایر تجهیزات مانند مقسم گریس و اجزای ماشین از قبیل یاتاقانها جلوگیری می شود.

هیتر: سرما و کاهش دما باعث افزایش ویسکوزیته گریس می شود که فشار زیادی به پمپ المنت گریس پمپ وارد می کند. با گرم شدن فضای اطراف گریس پمپ توسط هیتر، گریس مجدد به ویسکوزیته اولیه خود رسیده و عمل پمپاژ به راحتی انجام می‌شود. تنظیم دمای ترموستات معمولا بین  C° 25-20 می‌باشد.

شیر اطمینان Relief Valve : یکی دیگر از تجهیزات، نصب شیر اطمیناندر خروجی پمپ المنت گریس پمپ می باشد. تمام گریس پمپ ها با فشار کاری بالا باید به این وسیله مجهز شوند. هرگونه گرفتگی، انسداد و یا دفرمه شدن لوله‌ها، باعث افزایش فشار داخل لوله و در نهایت ترکیدگی لوله ها و اتصالات می‌شود. شیر اطمینان بسته به سایز خروجی گریس پمپ در سایزهای مختلف می باشد و بنا به نیاز سیستم روانکاری قابلیت تنظیم فشار جهت تخلیه را دارا می باشد.

فشارسنج: یکی دیگر از تجهیزات پیشنهادی، نصب فشارسنج برای هر خروجی گریس پمپ می باشد. در صورتیکه سایش پمپ المنت گریس پمپ اتفاق افتاده باشد، فشار خروجی کاهش یافته و اپراتور با چک کردن فشارسنج متوجه خرابی و مشکل خواهد شد. 

برای مشاهده انواع گریس پمپ مرکزی کلیک کنید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :
9 / 10
از 74 کاربر
9 / 10
از 74 کاربر