سیستم پاشش گریس یا سیستم اسپری گریس یک نمونه از سیستم روانکاری مرکزی میباشد. از این سیستم غالبا جهت روانکاری و پاشش گریس بر روی انواع چرخ دنده ها مخصوصا چرخ دنده های باز در بال میل ها، راد میل ها، سگ میل ها و ... استفاده می شود.

هدف از استفاده از این سیستم روانکاری پاشیدن گریس بر روی سطح چرخ دنده ی کوچکتر یا چرخ دنده ی محرک (پینیون) می باشد که با تماس پس از چرخیدن با دنده ی بزرگتر تمام سطح درگیر دو چرخ دنده روانکاری می گردد.

مهم ترین دستاورد در استفاده از این نوع سیستم گریسکاری پایین آوردن دمای پینیون و همچنین ایجاد یک فیلم روغن بین سطوح درگیر پینیون و چرخ دنده ی متحرک می باشد که از لب پریدگی و شکستن دنده در نواحی حساس جلوگیری به عمل می آورد.

اسپری یا پاشش گریس

در این سیستم گریس توسط گریس پمپ بادی یا گریس پمپ برقی به سمت صفحه نصب حرکت داده میشود که پس از طی مراحل آماده سازی به پشت نازلها رسیده  و به محض دریافت سیگنال، پاشش گریس بر روی نازلها انجام می گردد.

این سیستم دارای پارامترهای کنترلی بسیاری از قبیل دریافت آلارم در مواقع عدم دریافت گریس، فشار پایین یا فشار بالای هوای فشرده، آلارم گرفتگی یا خرابی تقسیم کننده، آلارم خرابی گریس پمپ، آلارم اتمام گریس بشکه و میتوان به سیستم وینچ جهت جابه جایی گریس پمپ مجهز نمود.

گریس های پایه گرافیت از انواع گریس های گران قیمت بوده و بسیار باید در مصرف آن صرفه جوئی نمود. اگر جهت روانکاری این دنده ها از سیستم اسپری گریس استفاده شود در مصرف این نمونه گریس ها صرفه جوئی به عمل می آید. چون میزان و مقدار گریس پاشیده شده و خارج شده از نازلها کاملا مشخص و دارای قابلیت اندازه گیری هستند، بنابراین میزان گریس مصرف شده در این سیستم کاملا اقتصادی و از هدر رفت گریس جلوگیری به عمل می آید و میتوان در هنگام هدر رفت گریس این میزان را کاهش و یا افزایش داد تا مصرف گریس بسیار بهینه و راندمان کاری این سیستم بالا باشد.

بخشی از خدمات فروشگاه ابزارولب به شرح زیر میباشد:

 مشاوره جهت راه اندازی انواع سیستمهای روانکاری مانند سیستم های چندخطی ، دو خطی، سیستم اسپری گریس و ... در دستگاههای صنایع معدنی، صنایع فولادی، سیمان و سایر صنایع سنگین

اورهال و راه اندازی سیستمهای فرسوده

راه اندازی سیستم روانکاری انواع ماشین آلات معدنی از قبیل بیل، لودر، دامپ تراک، شاول و ... .

راه اندازی سیستم روانکاری استکر، ریکلایمر، سنگ شکن، سپراتور، گریت کولر و انواع ابرون فیدرها، خوشه شکن و ... .

نصب انواع سیستمهای روانکاری

انواع سیستم گریسکاری پرتابل با انواع گریس پمپ بادی بشکه ای، گریس پمپ پنوماتیکی سطلی، گریس پمپ بشکه کش، گریس پمپ سطلی بادی و ... .

انواع گریس پمپ برقی، گریس پمپ چندخطی، گریس پمپ دو خطی، گریس پمپ مخزن دار، گریس پمپ تایمردار، گریس پمپ ایتالیایی و گریس پمپ آلمانی و گریس پمپ آمریکایی.

انواع گریس پمپ ساموآ، گریس پمپ گراکو، گریس پمپ فایربال و ... .

جهت مشاهده انواع گریس پمپ کلیک کنید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :
10 / 10
از 33 کاربر
10 / 10
از 33 کاربر