سیستم دوخطی یا Two-Line برای شرایطی که نقاط گریس خور پراکنده، خط تولید بزرگ و با طول زیاد و همچنین برای تزریق مقادیر متنوع روانکار استفاده می شود، همچنین این سیستم ها بسیار مناسب برای شرایط محیطی سخت (مثلاً سرمای بسیار زیاد) می باشند.

سیستم های Two-Line با کلیه تجهیزات آن مانند گریس پمپ هایش دارای قابلیت اطمینان بالاتری نسبت به سیستم های Progressive می باشد، چرا که در صورتی که به هر دلیلی مسیر عبور یکی از نقاط گریس خور مسدود شود اختلالی در روانکاری سایر نقاط گریس خور بوجود نمی آید. در نتیجه در جاهایی که قابلیت اطمینان بالاتری نیاز باشد و عمل روانکاری به هیچ عنوان نباید حتی برای چند دقیقه قطع شود حتی اگر طول خط کم و یا تعداد نقاط گریس خور محدود باشد  از سیستم Two-Line استفاده می شود.

از دیگر مزایای استفاده از سیستم Two-Line قابلیت مانیتورینگ کلیه پارامتر های اصلی در آن  مانند عملکرد گریس پمپ ، شیر تعویض خط و مقسم گریس توسط کنترل کننده های موجود می باشد. لذا در صورت بروز هرگونه مشکلی اپراتور می تواند آلارم دریافت نماید و به سرعت مشکل را برطرف کند.

اجزای اصلی موجود در این سیستم شامل گریس پمپ اعم از گریس پمپ برقی، گریس پمپ دستی، گریس پمپ بادی بشکه ای (گریس پمپ پنوماتیک بشکه ای) ، شیر تعویض خط، مقسم­ گریس (که در واقع اجزای اندازه گیری مقدار روانکار تزریقی به نقاط روانکاری نیز محسوب می­شوند) و سوئیچ­های فشار یا  End of Line Pressure switch می باشند. 

برای مشاهده انواع گریس پمپ کلیک کنید.

برای مشاهده انواع مقسم گریس سیستم دوخطی کلیک کنید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :
10 / 10
از 48 کاربر
10 / 10
از 48 کاربر